MENU
Skontaktuj się z nami

tel. +48 77 464 96 00

O nas

Rodzinne tradycje i kadra techniczna oraz produkcyjna złożona z doskonałych fachowców - oto nasz klucz do sukcesu.

Korzenie rodzinnego rzemiosła sięgają 1936 r.

Dziś już czwarte pokolenie kontynuuje tradycję i produkuje najwyższej jakości wyroby.

Jesteśmy doskonale przygotowani, aby spełniać wszystkie, nawet najbardziej oryginalne życzenia i zrealizować każdą wizję. 

Będzie nam niezwykle miło służyć Państwu swoją wiedzą, począwszy od fachowego doradztwa i pomiaru, a skończywszy na profesjonalnym montażu i serwisie gwarancyjnym.

Stawiamy na indywidualne rozwiązania i realizację niestandardowych projektów. Nasze technologie i doświadczenie sprawiają, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.
vitra-zdjecie-zakladu-2
Nasz zakład zatrudnia wysokiej klasy specjalistów i doświadczoną kadrę techniczną.

Współpracuje z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi firmami, zajmującymi się dostarczaniem wysokiej jakości materiałów do produkcji okien i drzwi.

Nowoczesny zakład rzuca się w oczy przy wjeździe do Prószkowa. Przez ściany ze szkła widać ekspozycję drzwi i okien, które produkuje rodzinna firma Zdzujów „Vitra”. Portret seniora rodu wisi w firmie, którą prowadzi jego najstarszy syn Paweł z wnukiem Arnoldem.

Ojciec nauczył mnie szacunku do pracy. Do dziś jak widzę jakąś śrubkę na ziemi, to podnoszę, żeby się nie zmarnowała opowiada Paweł Zdzuj (wypisz, wymaluj twarz i spojrzenie jak na portrecie). W 1978 roku otworzył swój pierwszy warsztat w piwnicy. Sam zrobił krajzegę, bo kupienie takiej maszyny w tamtych czasach było niemożliwe. Dwa lata później postawili z żoną Elżbietą zakład w Boguszycach. 160 metrów kwadratowych. Wybudowana w 2004 roku nowa siedziba w Prószkowie ma 2400 m kw. Spółka zatrudnia 40 pracowników.

W rodzinnym domu Zdzujów okna w ciągu 25 lat zmieniane były ze cztery razy, bo stolarz testował kolejne rozwiązania u siebie. Najpierw usłyszał, że na Zachodzie modne są okna panoramiczne. W połowie lat 80. nie było u nas sprężystych uszczelek, nie było silikonu wspomina Paweł Zdzuj. Rozwiązania niemieckich producentów elementów do okien podglądał na targach w Poznaniu i główkował, jak zrobić to samemu. Wymyśliłem zawiasy, żeby okna się obracały opowiada Paweł Zdzuj. Dobre uszczelki znalazł w Niemczech, gdzie pracował. Z „saksów” przywiózł pieniądze na krajzegę i całe auto uszczelek. Dziś poszukiwanie nowych sposobów produkcji nazywa się innowacjami.

Nasz adres

ul. Parkowa 1
46-060 Prószków k. Opola, Polska

Zapraszamy do kontaktu

tel.: +48 77 464 96 00
email: info@vitra.com.pl

Śledź nas na

VITRA © 2023
Wszelkie prawa zastrzeżone